Turhost WordPress hosting

En son yapacağım şey 2019’da forum kurmak olur sanıyordum ancak hayır. Forum kuruyorum ve sene 2019…

Sürekli blog açıp bir yerlere getirip bırakmak veya bir yerlere getirip satmak gibi bir döngü içerisindeyim. Elime 54 DA, 45 PA değerlerinde bir domain geçince değerlendirmek istedim. Başta webmaster site analiz, seo analiz gibi bir site kurmayı düşündüm ancak iyi bir php script bulamadım. Sonrasında dizin kurmayı düşündüm ancak onda da aynı sorunu yaşadım. Çalışan ücretsiz php script yoktu.

Ne yapsam ne yapsam diye düşünürken son zamanlarda çok oyun oynadığımı fark ettim. Sonuçta sevdiğim bir şeydi. Webmaster işleri de sevdiğim bir şey ama önümde R10 gibi bir rakip varken, WMAracı gibi bir rakip varken girmek saçma olurdu.

Oyun forumu olayına neden sıcak baktım, çok ciddi rakipler yok mu? Var ancak webmaster forumu olabilmek için içeride iyi bir ticaret dönmesi gerekli, rakiplerim varken kimse buraya yanaşmazdı. O yüzden webmaster forumu işinden vazgeçtim.

Oyun forumu kurmaya karar verdim ve alan adını sunucuya bağladım. phpBB denedim ancak eklenti ve güncellik bakımından yetersiz kaldı. xenForo deniyorum ve istediğim gibi olur mu merak ediyorum açıkçası.

Neden forum kuruyorum?

R10’da takılmayı çok seviyorum, aynı şekilde bir ortamı kendi sitemde de elde edebilmek benim için güzel bir şey olacağından gaza gelip böyle bir şeye giriştim.

Blog gibi insanların işine yarayacak şeyler vermem gerekiyor, sonuçta hedefim Google’dan ziyaretçi. İşim biraz uzun, ancak sabır gerekli. Her ne kadar alan adı otoritesi fazla olsa da yeni bir domain. Oturması gerekiyor ve markalaşması.

Bir forum için markalaşmak çok önemli, insanların bilmesi gerekiyor ki o istediğim forum ortamı olsun. Bunu sağlamak için aktifliği artıracak ve üye olmaya teşvik edecek şeyler gerekli.

İlk aşamada linkleri gizlemeyi düşünüyorum. Mesaj içeriği önemli ancak kayıt işlemi için link gizlemesi yerinde bir karar olabilir.

İkinci aşamada çekiliş yapmayı düşünüyorum.

Üçüncü aşamada ise reklam bütçesi ayırıp sosyal medyadan reklam yapmak.

Güncellemeleri paylaşacağım.

Turhost WordPress hosting
Author

Ben Ege, 19 yaşında biriyim. WordPress, Java, SEO, grafik tasarımı, metin yazarlığı gibi şeylere ilgim var. Yaklaşık 7 yıldır da internet siteleriyle uğraşıyorum. Birçok blogum olsa da TUM888 ile devam ediyorum.

Yorum Yap

Pinle
× Sosyal medya danışmanlığı mı gerekli?