adsense-onay-taktigi

AdSense Onay Alma Taktiği

AdSense’yi bilmeyen webmaster pek yoktur diye düşünüyorum. Açıldığı ilk günden beri aynı onay sistemiyle devam eden AdSense 2018 yılının Ağustos ayına yeni bir güncelleme yaptı. Daha önceden yeni hesap olarak başvuru yaptığınızda, onay alırsanız o hesaba onaya tabi tutulmadan binlerce site ekleyebiliyordunuz.

Güncelleme sonrası AdSense onay alma taktiği

Ağustos 2018 güncellemesiyle birlikte, panelden eklediğiniz her site tekrardan onay sürecinden geçmek zorunda. Bu aslında bazı şeyler için iyi oldu.

Ne gibi?

Açacağınız site AdSense hesabınızın devredışı bırakılmasına neden olabilirdi önceden. Ancak şu an politikalara aykırı siteler onaylanmıyor. Hesap ömrünüz adına gerçekten güzel bir hamle oldu fakat kullan at şeklinde para kazanan arkadaşlar için kötü oldu.

Üzülmeye gerek yok!

Resim sitesi açmak istiyorsanız, bu projeden vazgeçmeniz gerekmiyor. Bazı teknikleri uygulayarak hayalinizdeki para makinesi olabilecek resim sitenizi açabilirsiniz.

Telefon onayına takılmadan AdSense başvurusu yapmak

AdSense politikalarına göre birden fazla hesap sahibi olmak yasak ve bu yüzden bazı önlemler alınmış durumda ancak iki şekilde bu önlemleri aşmak mümkün.

 • Bilgisayar
 • İnternet ağı

Aynı bilgisayar ve aynı internet bağlantısından yapılan iki başvuru AdSense için problem değil ancak bu sayıları geçince başvuru yapamıyorsunuz.

Örneğin, farklı bilgisayar ama aynı IP üzerinden 3.başvuru olumsuz cevap alacaktır. İnternet işini çözmek için VDS, telefon mobil verisi gibi çözümleri kullanabilirsiniz.

Bu şekilde her 24 saatte bir 2 başvuru gönderebilirsiniz. Uçak moduna alıp tekrar açarsanız mobil veri IP adresi değişecektir. Ancak kontrol etmeyi unutmayın.

Zaten bir AdSense hesabınız var uyarısı nasıl çözülür?

Gmail, telefon, isim, IP adresi, cihaz gibi veriler eğer çakışıyorsa bu uyarıya neden olabilir. Bunları değiştirerek bu uyarıyı geçebilirsiniz.

Sınırsız telefon SMS onayı nasıl yapılır?

Bunun için internette birçok servis var ancak bu servislerden numara yakalamak çok zor, hatta imkansız. Numaralar genellikle kullanmak istediğiniz yerlerde kullanılıyor. O yüzden paralı servisleri kullanmak hem vakitten tasarruf sağlayacak hem de hesabınızın daha sağlam olmasına yardımcı olacaktır.

Ücretli SMS onayı için birçok servis bulunan bir site var. Genellikle Twitter ve Gmail için kullanıyorum. SMS ücreti sadece 1 TL. Yükleyeceğiniz bakiyeyle birlikte istediğiniz kadar Gmail, Twitter, Instagram vs. hesabı açabilirsiniz.

Telefon SMS Onay linkinden güvenli bir şekilde bakiye yükleyerek hizmeti alabilirsiniz.

AdSense onayı hızlandırma

AdSense onay süreci yoğunluğa göre değişiyor. Bazen saatler içinde cevap gelirken bazen haftalarca bizi bekletiyor. Olumlu veya olumsuz cevap alamadıysanız sizlere birkaç yöntem vereceğim.

 • Asıl başvuru yapacağınız siteyi göndermeden önce bomboş bir site gönderin ve sonrasında siteyi hazırlayarak ihlaller giderildi olarak işaretleyip tekrar gönderin. Bu şekilde onay işleminizi öncelikli hale getirebilirsiniz.
 • Ek olarak, her site için yeni bir hesap açmak yerine onaylanmış bir hesapla başvuru yaparsanız daha çabuk cevap alırsınız.
 • Yeni kayıt yapılmış domainler daha geç onaylanıyor. Bu yüzden 2-3 hafta bekleyip başvuru yapmak çok daha mantıklı olacaktır.

AdSense onayını kim yapar?

Hergün binlerce AdSense başvurusu yapılıyor. Bununla insanların baş etmesi mümkün değil. AdSense onayını yapan Google botları var ve sitenizi kesin olarak belirtilmiş kriterlere göre onaylıyor. Bu kriterlerin birçoğunu zaten biliyoruz.

Örneğin, botlar sadelikten yana. Hızlı açılan bir site çok güzel görünümlü bir siteden daha iyi çünkü onlar tasarımı göremiyor. Site haritasını, hızını, güvenliğini, içerikleri, başlıkları, anahtar kelimeleri, sayfaları, görselleri ve diğer şeyleri inceliyor.

Bu yüzden sade bir tema, güzel bir iç linkleme, son yorumlar, son yazılar, sayfalar veya kategoriler gibi bileşenlerin bulunduğu bir sidebar siteniz için yeterli olacaktır.

Hızlı içerik nasıl üretilir?

Onay için gerekli olan şey içerik. Google boş siteye onay vermez bu yüzden belirli içerik sayısını geçmeniz gerekmekte. Ancak ilgi çekici olmayan saçma konulardan ziyade TBM ve aranma hacmi yüksek konuları tercih edin. Alan adınız eniyiarkaplanlar olsa bile finans içerikleri girerek onay şansınızı artıracaktır.

İçerik üretirken dikkat etmeniz gereken şeyler:

 • TBM yüksek konuları seçin
 • Aranma hacimleri yüksek olsun
 • +700 kelime üstü olsun
 • Plagiarism (özgünlük) onayını geçebilsinler

Bu makaleleri almak yerine translate içerikleri kullanarak aralara anahtar kelime atabilirsiniz ya da spin siteleri ile spinleyerek yine anahtar kelime atarak içerik oluşturma olayını sıfır maliyetle çözebilirsiniz. Onay alınca içerikleri kaldırım 301 ile anasayfaya yönlendirirsiniz.

AdSense onay alma taktiği – 1.taktik

Bu AdSense onay taktiği politika ihlalleri yüzünden onay alamayacak siteler için ideal olacaktır.

Bu taktikteki temel mantık, resim sitesi için blog oluşturup onay alana kadar blog halinde kullanmaktır.

Bunun için elinizdeki domaine WordPress kurabilirsiniz veya Blogger ile halledebilirsiniz. Blogger’ın AdSense onayında yardımcı olduğuna dair birçok söylenti mevcut.

Özgünleştirilmiş +700 hatta +1000 kelimelik yazılarla birlikte 15’ten fazla içerik girip yayınlıyorsunuz. Bu içeriklerin index aldığından emin olun.

Sade ve yukarıda dediğim özelliklerde bir tema buluyorsunuz ve onu kuruyorsunuz.

Bu kısım çok önemli!

Sitenizde Gizlilik Politikası, İletişim, Künye, Hakkımızda, Kullanım Koşulları, Cookie onay kutucuğu gibi şeylerin bulunduğundan emin olun. İletişim sayfanıza rastgele bir adres yazın ve yapabiliyorsanız Google Maps ile o adresi embed ile çağırın.

Ana menü ayarlarını iyi yapın. Anasayfa – Öne Çıkan Birkaç Kategori – Kategoriler gibi linkleri ekleyin. Arama kutucuğu mutlaka olsun. Footer’da yukarıda bahsettiğim sayfaların olduğu bir menü oluşturun.

AdSense onay nasıl alınır – 2.taktik

Google’ın kurumsal siteleri ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bunda arama sonuçlarındaki “adaletsizlik”ten çok rahat bir şekilde anlayabiliriz. Onay aşaması bu sitelerde çok daha rahat oluyor, ancak kurumsal olduğunuzu onlara göstermeniz gerekmekte.

Kurumsal site nasıl kurulur?

Firma tanıtım sitesi, e-ticaret sitesi, bebek ürünleri sitesi, giyim ürünleri gibi siteler buna örnektir. Örneğin bir onepage wordpress tema ile inşaat firması gibi hazırlanıp başvuru yapabilirsiniz.

AdSense onay taktiği – 3.taktik (yeni eklendi!)

Yeni AdSense onay taktiği ile karşınızdayım, bu taktikte yapmanız gereken şey çok basit, AdSense onay botları sanırım bu taktiğe karşı diğerleri kadar bağışıklı değil o yüzden her şey daha kolay.

Öncelikle internetten vBulletin 3.8.7 gibi hafif bir forum yazılımı ediniyoruz, orijinal veya değil. Site forum olarak kalmayacağı için orijinal olmasa da önemli değil bence. Yazılımımızı AdSense onaylatmak istediğimiz alan adına kuruyoruz ve açıklama, logo gibi temel şeyleri ayarlıyoruz.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra, rastgele ve özgün olan forumlar oluşturuyoruz, 10 adet forum bizim için yeterli. Daha sonra her birine üçer tane içerik eklememiz gerekiyor. Peki hızlı içerik nasıl üreteceğiz? Çok basit, bazı forumların ziyaretçilere kapalı olan kategorileri vardır, buralardan içeriklerimizi temin edeceğiz.

Her foruma rastgele 3 adet 150-200 kelime üstü konu açtıktan sonra sitemizi Google Search Console paneline ekleyip, sitemap ile birlikte gönderiyoruz. Sonra siteyi taratıp indexletiyoruz, burada dikkat etmemiz gereken şey eklediğimiz içeriklerin indexlenmiş olması.

Sonrasında onaya gönderiyoruz sitemizi ve eğer domain 1 aydan eskiyse 1-2 gün içinde cevap geliyor. Eğer yeni kayıtsa daha geç onaylanıyor.

AdSense onayı alma şansını artırmak

 • Analytics hizmetini kullanmayın, sitenize girenlerin davranışları eğer beklenenden garip olursa onay sıkıntısı çıkabilir.
 • Google Maps kullanın.
 • YouTube kullanın.
 • Blogger kullanın.
 • Google hizmetlerine link çıkışı yapın.
 • Google+ kullanmanız önceden işe yarıyordu ancak Google Plus kapatıldığı için bu önemli bir kriter değil.

Kısacası Google hizmetlerini sitenizde kullanmanız şansınızı artırabilir.

Get more stuff

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

One Response

 1. King of PC Phone 5 Eylül 2019

Leave a Reply