Turhost WordPress hosting

After Effects, ister herhangi bir hareket tasarımcısı, ister 3D sanatçısı isterse de animatör için en iyi programdır. Üstelik, eklentilerin eklenmesiyle Adobe’nin yazılımı daha akıllı ve daha etkili hale gelir ve aynı zamanda sonsuz yaratıcı olasılıklara açılan bir kapı olur.

İster deneyimli bir profesyonel olun, ister After Effects’te tamamen yeni bir uzman olun, bu yedi eklenti çalışmanızı yepyeni bir seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır..

7. Boris FX Sapphire 

Dokular ve kaplamalar oluşturmak için mükemmel olan bu hareketli grafik aracı ve mercek parlamaları aracı, parıltıları ve parlamaları kolayca eklemenizi sağlayan sinema ışık efektleri için yapılmıştır. Seçilebilecek 3000’den fazla ön ayar mevcut ve bu yeterli değilse, kendi geçişlerinizi ve efektlerinizi oluşturmak da mümkün, böylece kompozisyonunuzu gerçekten kendiniz yapabilirsiniz.

Sapphire’ın en yeni sürümü maksimum CPU ve GPU performansı için optimize edildi ve kullanıcı deneyimini her zamankinden daha hızlı ve sorunsuz hale getirdi.

6. Cineblur Instagram

Her şeyi yapan bir eklentiden, tek bir şey yapan birine: Cineblur’un Instagram eklentisi, anında geliştirilmiş sinematografi için Instagram filtrelerini taklit etmenin süper kolay bir yolunu sunar.

After Effects’te oldukça yeniyseniz veya sonuçlarınıza olabildiğince çabuk ulaşmak istiyorsanız, bu tek tıklamayla çalışan bir ara.. Basitçe kurun, filtrenizi seçin ve bitirdiniz. Daha basit olamazdı.

Bu eklenti tamamen ücretsizdir, bu nedenle çekimlerinizi manuel olarak derecelemek için vaktiniz olmadığı günlerde cephaneliğinizde bulunmaya değer.

5. Video Copilot MotionPulse Sound Design 

$149.95

Listemizdeki Video Copilot’tan iki eklentinin ilki olan bu eklenti sese odaklanıyor.

Motionpulse beş ses FX kütüphanesinden oluşur: makine, hız, organik, etki ve sinyal. 2000’den fazla ses içeren bu paketler, bir aksaklığa, yüzeye veya sıçramaya ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için burada bulunacağınızı garanti edersiniz. Özel ses FX için, herhangi bir kütüphaneden birden çok klip katmanlandırabilirsiniz: zaman çizelgenize sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Beklediğiniz gibi, her efekt tamamen usta ve yüksek çözünürlüklü kalitede. Ayrıca, tam beş kütüphaneye ihtiyaç duymazsanız, Video Copilot’un her biri 49,99 ABD doları karşılığında web sitelerinde ayrı ayrı bulunmasını sağlar.

4. Plexus 

$249

Her yerde gördüğünüz inanılmaz popüler 3D bağlantılı noktaları oluşturmak ister misiniz? O zaman Plexus sizin için gerekli bir araç olacaktır.

Rowbyte’den gelen bu popüler eklenti, dijital medyada bir trend yarattı ve eklenti her yeni sürümde daha iyi ve daha iyi bir hale geldi. Plexus 3, eklentinin en yeni sürümüdür ve katmanınızda iki veya daha fazla Plexus nesnesi düzenlemeniz gerektiğinde kullanabileceğiniz çok kullanışlı bir Object Panel eklenmiştir. Animasyonlarınızdaki sinematografiyi geliştirmek için Motion Blur eklenmiştir ve çalışmanızı gerçekten benzersiz kılmanız için özel kamera ayarları mevcuttur.

Obj. destek dahildir, böylece çoğu büyük 3 boyutlu grafik yazılımından modelleri içe aktarabilir ve bunları Pleksus’un kullanması için kaplar veya formlar olarak kullanabilirsiniz.

3. Mister Horse Animation Composer 

Animatörseniz, muhtemelen film editörlerinden farklı bir eklenti cephaneliğine sahip olacaksınız ve henüz hazır değilse, Animation Composer kitinizin bir parçası olmalıdır.

Hazır hareket ayarları, katmanlarınızı canlandırmanın kolay bir yolunu sunar ve farenizi tıklatarak nesneleri ve animasyonları ekleyebilir, kaldırabilir ve düzenleyebilirsiniz. Profesyonel animatörler ve illüstratörler tarafından oluşturulan hazır setlerle telifsiz ve ücretsiz içerikler de yararlanabilirsiniz. Bu, animasyonunuza başlıklar, şekiller ve çizimler gibi unsurları eklemenin en hızlı yoludur. Ses de dikkate alınır ve seçtiğiniz klibin perdesini, animasyonunuza daha iyi uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu eklenti hakkında en çok sevdiğimiz şey, kullanımı kolay ve yeni başlayanlar ve profesyoneller için de uygun olması.

2. Video Copilot Optical Flares 

$124.95

VFX devi Video Copilot’tan ikincisi ise Optical Flares. Bu basit eklenti tam olarak hayal edeceğiniz şeyi yapar ve listemizdeki en kapsamlı eklenti olmasa da, video projelerinizi hayata geçirmek için neredeyse sonsuz bir FX kaynağı sağlayacaktır.

12 benzersiz objektif nesnesi ve ayrıca 50 özel objektif objesi ile, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek var. Ayrıca ön ayarlarınızı oluşturabilir, paylaşabilir ve takas edebilirsiniz, böylece fişekleriniz ve parıltılarınızla ne kadar yaratıcı olabileceğiniz konusunda sınır kalmaz.

Bu paket, yeni başlayanlar ve deneyimli kullanıcılar için mükemmeldir, çünkü Video Copilot’un yaratıcısı Andrew Kramer ile birlikte 90 dakikalık bir ders videosu ile birlikte gelir.

1. Red Giant Trapcode Particular

$399

Hiçbir “en iyi eklenti” listesi, Red Giant’tan bir giriş olmadan tamamlanmış sayılmaz ve bizim için gerçekten göze çarpan ikonik Trapcode Particular.

After Effects’le birlikte gelen Particle World eklentisine benzer, ancak bu mükemmel yazılım parçası; yağmur, duman, kar ve bulutlar gibi özel parçacıklar oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca, 3D alanda parçacık tabanlı şekiller, desenler ve çizgiler oluşturabilirsiniz ve kompozisyonunuzda güzel sonuçlar elde etmek için birden fazla FX’i birleştirmek mümkündür.

Particular’ın en yeni sürümü GPU hızlandırmalı ve çalıştığınız sisteme ve kuruluma bağlı olarak, eklentinin önceki sürümlerinden 4 kat daha hızlı bir şekilde çalışıyor.

Kapanış

Hiçbir editör, animatör veya hareket tasarımcısı, en sevdikleri eklentileri bulmadan After Effects kullanmaya başlamamalıdır. İşiniz için doğru olanları seçerek, zamandan kazanabilir, iş akışınızı iyileştirebilir ve yaratıcılığınızı arttırabilirsiniz.

Turhost WordPress hosting
Author

Ben Ege, 19 yaşında biriyim. WordPress, Java, SEO, grafik tasarımı, metin yazarlığı gibi şeylere ilgim var. Yaklaşık 7 yıldır da internet siteleriyle uğraşıyorum. Birçok blogum olsa da TUM888 ile devam ediyorum.

Yorum Yap

Pinle
× Sosyal medya danışmanlığı mı gerekli?