Turhost WordPress hosting

İngilizce niche deneme konum bir yandan ilerlerken canım sıkıldı. Tek projeyle ilgilensene diyenleri duyar gibiyim, niche sitemde yapabileceğim tek şey içerik girmek. Onun için de günde 10 dakikamı ayırsam yeterli o yüzden farklı bir sektöre girmek istedim.

Diğer para kazanma denemesi konularım:

Farklı projelere nasıl maddiyat sağlıyorum derseniz, bir projeye harcağım parayı her türlü geri alıyorum zaten. Forumlarda sadece üstüne koyduğum emek + bilgi birikimimle kar koyup satabiliyorum o yüzden birçok proje için para harcamaktan endişelenmiyorum.

Android oyundan para kazanmak

Bu Android uygulamadan para kazanma olayı ne diye sorarsanız, bir kategori üzerine birçok oyun ve uygulama yapıp her birinde 10 bin indirme almak gibi işler. Toplamda her uygulamadan günlük 100 kişi 10-20 dakika oynasa İngilizce bir oyun için günlük 50 TL’yi bulan bir gelir elde edilebilir. Tabiki zorlu bir iş, uygulama bulmak, düzenlemek, metin yazmak, reklam yapmak uzun sürecektir ancak bir kere tutarsa indirmeyene aşk olsun.

Sektörü şu an söylemeyeceğim, tutarsa ne yaptığımı detaylı bir şekilde yazarım zaten. Neler yaptığımı gün gün anlatacağım.

29 Aralık 2018

 • Google Play Developer hesabı aldım
 • AdSense hesabım vardı, onu AdMob’a bağladım
 • Android Studio kurdum ve gerekli SDK’ları yükledim
 • Şimdi bir uygulama bulup, onun tasarımını düzenleyip, metinleri düzenleyip istediğim şekle sokacağım. Sonrasında yükleyeceğim. Başta İngilizce düşünüyorum ancak ilerleyen zamanlarda oyun yüklemeyi bırakınca Almanca, Fransızca gibi dillere göre de çıkarmayı düşünüyorum. Projeler tamamen yabancı olacak çünkü gelir daha fazla.
 • Buildbox 15$’lık lisans aldım, eğer iyi uygulamalar çıkartabilirsem aboneliğimi sürdüreceğim ancak olmazsa deneme yanılma yapmış oldum. Orijinal oyun her zaman iyidir.

30 Aralık 2018

 • Buildbox aldım demiştim, ilk uygulamayı bitirmek üzereyim basit bir piyano oyunu yaptım. Programı kullanmaya alıştım daha çok gelişmem gerekli ancak istediğimi yapabiliyorum şimdilik. Hatta aklıma yeni fikirler geldi. Onları da ilerleyen oyunlarda yapabilirim gibi. Buildbox birçok şeye imkan tanıyor. Platform oyunundan ziyade piyano bile yapabildim. Bunu birkaç enstrümanla ilgili yapabilirim gibi geliyor. Şimdilik amaç bu oyunu bitirip, mağaza girişini hazırlayıp yayınlamak.
 • Oyunu bitirdim, şimdilik gayet basit. İlerleyen süreçlerde güncellemeyle geliştirmeyi planlıyorum. Apk çıktısını alıp, grafikleri, metinleri hazırlayıp mağazaya yükleyeceğim.

31 Aralık 2018

 • Yüklemekten vazgeçtim, daha gelişmiş bir uygulama yapmayı hedefliyorum.

1 Ocak 2019

 • 2019’un ilk gününü verimli geçirmek adına uygulamaya başladım, grafikleri düzenledim yeniden hazırladım. Tam özgün bir uygulama yapmak istiyorum çünkü telif hakkından hesapların ihtar almasını istemem.
 • Kullanacağım müzikleri Garageband’den hazırlıyorum. Bu sayede tam özgün olacaktır. Tek seferde bu uygulamayı bitirip, güncelleme yapmamayı düşünüyorum. O yüzden üstüne iyice düşüp tek seferde bitireceğim.
 • Uygulamayı bitirdim, aklımdaki şeylerin çoğunu ekledim. Bildirim özelliği vs. ilerde gerekli olursa düşünebilirim. Şu anlık indir oyna mantığında kalacak.

2 Ocak 2019

 • Uygulamayı bitirdim demiştim, mağaza girişini de yaptım. Aileler için olarak gönderdim uygulamayı. Bu sayede uygulama bir tık daha önde olacak.
 • Mağaza girişini yapıp, Google Play’e yükledim. Şimdi bu uygulamanın nasıl reklamını yapabilirim onu bulmam gerekecek.

5 Ocak 2019

 • Uygulama değişiklik yok, arkadaşlarımdan indirip oylamalarını istedim. 7 tane inceleme var. Arama sonuçlarında çıkmak için ne yapmam lazım tam bilmiyorum. ASO araştırmasını yapayım.

24 Ocak 2019

 • Uygulamadan gelirim hala yok ancak uygulama yavaş yavaş yükseliyor sanırım çünkü indirme sayısı vs. arttı. Şu an 9 etkin yükleme var. Toplamda 43 yüklenme var. Beklediğimden iyi ilerliyor, üzerine düşeceğim ASO konusunda.
 • ASO için yapacaklarım arasında, sosyal medya paylaşımları, backlink, diğer uygulama mağazalarına yüklemek var.

25 Ocak 2019

 • Bugün 11 etkin yükleme olmuş.
 • Backlink çalışması yapacağım, biraz da açıklamaları vs. değiştirmeyi düşünüyorum.

13 Mart 2019

Malesef bu konuyu sonlandırmam gerekiyor, uygulama askıya alındı. Sebep olarak telifli materyal kullanımı denildi. Şimdilik rafa kaldırıyorum ancak yakın zamanda Android Niche Uygulama işine tekrar başlayacağım.

Turhost WordPress hosting
Author

Ben Ege, 19 yaşında biriyim. WordPress, Java, SEO, grafik tasarımı, metin yazarlığı gibi şeylere ilgim var. Yaklaşık 7 yıldır da internet siteleriyle uğraşıyorum. Birçok blogum olsa da TUM888 ile devam ediyorum.

10 Yorum

 1. Burak gülhan Cevapla

  Tebrik eder basarilaribizin devamini dilerim. Umarim daha kaliteli uygulamalarla daha cok para kazanirsiniz.

 2. olaya para kazanmak değil de uygulama geliştirmek yönünden bakarsak çok daha başarılı olunur diye düşünüyorum. Bu tür geliştirmeler yapan arkadaşlar kendinizi kullanıcının yerine koyarak bir şeyler üretin emin olun başarılı olursunuz.

  • Para kazanmak amacıyla yapınca motivasyonum daha fazla oluyor hocam. Sonuç olarak buildbox kullanıyorum, yazılımsal olarak kendimi geliştiremem. Ancak sırf para kazanıcam diye de kötü uygulamalar yapmıyorum. Hedefim en iyisini yapıp ondan para kazanmak. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için 🙂

  • Mobil platform sonuçta, her türlü kazanabileceğinizi düşünüyorum.

Yorum Yap

Pinle
× Sosyal medya danışmanlığı mı gerekli?