Turhost WordPress hosting

WordPress uzmanı olarak sizlere vereceğimiz WordPress kurulum hizmeti bu yazımızda anlatıyoruz. Profesyonel WordPress kurulum işlemini herkese yaptırmamalısınız. Sitenizde yapacağı en küçük hata arama sonuçlarında gerilemenize sebep olur. Bu yüzden WordPress uzmanı seçerken çok dikkatli davranmalısınız.

WordPress nedir?

İnsanlar WordPress’i tek bir ürün olarak bilse de WordPress aslında iki üründür. Bunlar WordPress.com ve WordPress.org olarak ikiye ayrılır. Aralarında çok fark yok gibi duruyor ancak ciddi farklar vardır. İnceleme konusu gerçekten uzun bir konu olur çünkü WordPress.com’un aboneliklerine göre değişen paketleri bile var. Böyle bir durum olunca mecburen kısa kısa incelemeye çalışacağız.

Ortada şu gerçek var, WordPress.com‘da bulunan özellikler WordPress.org‘un %5’i civarında olabilir. Çünkü WordPress.com’da çok özgür değilsiniz. En dolu paketinde bile.

Sitenizi oluştururken ilk eklenti kurulumundan, size teslim edilişine kadar titizlikle kurulması gereken WordPress, birçok testten geçirilmeli.

 • WordPress hız optimizasyonu testi
 • WordPress seo testi
 • WordPress güvenlik optimizasyonu testi

Bu testler sonucunda eğer sitede herhangi bir eksik yoksa iş verene teslim edilir. Varsa problem son kontrol noktasından itibaren düzeltilir. Düzeltilmediği taktirde sıfırdan kurulum sağlanır.

WordPress uzmanı ne yapar?

WordPress uzmanı birçok şey yapar. Önceliği müşterisinin ondan istediği WordPress kurulum hizmetini yerine getirmektir. WordPress özü itibariyle, eklentileri ve temalarıyla her şeyi yapmaya müsait bir sistemdir. Gerçek bir uzman doğru eklenti ve temaları bularak müşterisinin istediği WordPress kurulumu hizmetini sağlar.

WordPress kurulum hizmeti

WordPress kurulum hizmeti içerisinde sizlere sağladıklarımız aşağıda yer almaktadır. Standart bir kurulum hizmeti için özellikler yazmaktadır. Çıkabilecek her ekstra için lütfen iletişime geçin.

 • WordPress kurulum
 • SEO ayarlarının yapılması
 • Site içi dolaşım ayarlarının yapılması
 • Htaccess ayarlarının yapılması
 • Temanın demoya göre kurulumu
 • Temanın Türkçeleştirilmesi
 • Yorum ayarlarının yapılması
 • Resim optimizasyonunun yapılması
 • Hız optimizasyonunun yapılması
 • Cache eklentisinin kurulması
 • Google PageSpeed skor çalışması
 • AMP kurulumu
 • Google Analytics entegresi
 • Web-push veya e-posta aboneliği ayarlarının yapılması
 • Eposta ayarlarının yapılması
 • İletişim sayfasının hazırlanması
 • Hatalı link oluşumuna karşı önlem alınması
 • Sitemap ve robots.txt ayarları
 • Search Console bağlantısının sağlanması
 • WordPress güvenlik ayarları

WordPress kurulum hizmeti olarak sağladığımız hizmetler arasında öne çıkanlar bunlardır. Bu işlemler dışında birçok işlem daha yapılmaktadır.

wordpress-uzmani

WordPress uzmanı nedir?

WordPress uzmanı müşterisinin istekleri doğrultusunda hizmet veren kişiye denir. WordPress uzmanı olmak için birçok konuda tecrübe ve bilgi sahibi olmak gereklidir. Özellikle her şeyin eklentilerle çözülemeyeceğinin farkında olmak gerekir. Her eklentinin gereksiz sorgular oluşturabileceğinin farkındadır. Bu yüzden temel PHP bilgisine sahip olması WordPress uzmanının lehinedir. Eklentisiz halledebildiği her şey milisaniye olarak geri yansır.

PHP bilgisinin yanı sıra CSS ve JS bilgisinin olması da WordPress hız optimizasyonu yaparken işine yarar. Gerektiği yerde JS dosyalarına eş zamansız yükleme yaptırabilme bilgisine sahip olmak eklentisiz bir şekilde hız optimizasyonu yapmasına imkan tanır. CSS dosyalarını satır arasına koyabilmek, temada istenmeyen bir yeri değiştirebilmek için de CSS bilgisi gereklidir.

WordPress uzmanı olmak için belirli yazılım dillerine temel bilgi lazımdır. Gerektiği yerde kodlara müdahale edebilmek WordPress uzmanı için olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Yazılım kısmını bir kenara bırakırsak, bir uzmanın SEO bilgisine sahip olması gerekir. WordPress site kurulum hizmeti verirken SEO ayarlarını yapabilmesi ve müşterisine bu konuda da yardımcı olabilmesi gerekmektedir.

WordPress kurulum hizmeti

WordPress kurulumu aslında çok basittir. Onu bir hizmete dönüştüren şey, kurulum hızı, istenileni verme yeteneği gibi şeylerdir. Onun dışında WordPress indir adresine girip gerekli dosyayı indirdikten sonra, YouTube videolarını izleyerek kolayca kurabilirsiniz. Eğer daha kolay bir yöntem arıyorsanız Digitalocean WordPress nasıl kurulur? yazımıza girerek kurulum yapabilirsiniz.

Eğer bir WordPress uzmanı sitenizi kursun istiyorsanız bizimle iletişime geçerseniz aklınızdaki WordPress sitesini hayata geçirebiliriz.

[mks_button size=”large” title=”Teklif Al” style=”squared” url=”https://bese.biz/iletisim” target=”_self” bg_color=”#B93F68″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-road”]

Turhost WordPress hosting
Author

Ben Ege, 19 yaşında biriyim. WordPress, Java, SEO, grafik tasarımı, metin yazarlığı gibi şeylere ilgim var. Yaklaşık 7 yıldır da internet siteleriyle uğraşıyorum. Birçok blogum olsa da TUM888 ile devam ediyorum.

11 Yorum

 1. Herkes wordpress uzmanı kimsenin haberi yok 😀 allahdan wpci değilim 😀

  • Öyle tabi 😀 Kendime uzman demek istemezdim, o seviyede değilim ancak SEO’cular ilk sayfayı bu kelimeyle doldurmuş. Rekabet için yapmak lazım. Normalde wordpress kurulum hizmeti diye üstlerde olmak lazım da. Uzman arıyor insanlar.

 2. Uzun zamandır wordpress kurulum sorunu yaşayan birisi olarak makalenızdekı bilgiler çok işime yarayacak teşekkurler

 3. Böyle bir dönemde herkes site açarken kesinlikle bir wordpress uzmanına ihtiyaç duyuyordur.

  • Doğrudur hocam, wordpress kurulum hizmeti almak isteniyorsa iyi bir wordpress uzmanı gerekli.

 4. Makalenizi baştan aşağıya dikkatlice okudum, wordpress açık kaynaklı ve büyük bir CMS ağına sahip olduğu için özellikle acemi kullanıcılar kendi başına kurulum yapmamalı, sizin gibi WordPress Uzmanı kişilerden mutlaka yardım almalıdır. Çünkü WordPress siteyi kurdum, hemen yayın hayatına başlayayım, anahtar kelimelerde hemen öne çıkayım diye bir dünya yok. İlk önce WordPress Uzmanı tarafından sitenin tüm ince ayarları yapılmalıdır. Bu ince ayarlar sitenin header.php kısmından başlar, footer.php kısmında sona erer. Permalinklerin seo kriterlerine göre ayarlanması, site haritasının, robots.txt dosyasının düzenlenmesi, .htaccess dosyasına eklenmesi gereken kodlar, Css ve Js dosyalarının optimize edilmesi ve sıkıştırılması, resimlerin sıkıştırılarak optimize edilmesi, kullanılan temadaki gereksiz sorguların ve boşlukların kaldırılması, hızlı, sade kodlanmış ve mobil uyumlu bir tema kullanılması gibi daha bir çok husus WordPress Uzmanı tarafından yapılmalıdır. Yorum biraz uzun oldu kusuruma bakmayın, başarılarınızın artarak devam etmesi temennisiyle sağlıcakla kalınız..

 5. WordPress uzmanı Dünyanın en gelişmiş içerik sistemi olan WordPress’in kurulum-tema giydirme-düzenlemeler ve daha bir çok özelliklerini yapan kişiye denir. WordPress o kadar gelişmiştir ki Themeforest gibi internet sitelerinde yazılımcıların ve grafikerlerin yaptığı Responsive uyumlu WordPress temaları Dünya genelinde satılmaktadır. Üstelik satan ve tema üreten kişiler güzel paralar kazanıyor.

  Makale faydalı gibi duruyor elinize sağlık hocam.

 6. WordPress uzmanı ile çalışarak sitenizi daha hızlı stabil hale getirebilir hatta seo açıklarını da kapatabilirsiniz.

Yorum Yap

Pinle
× Sosyal medya danışmanlığı mı gerekli?