Turhost WordPress hosting

Sitemize hit çekmek bazen çok zor olabilir. Özellikle rekabetin fazla olduğu kelimelerde. Bu kelimeler de genellikle en çok gelir sağlatan şeylere yönelik olur. Tabiki bunun ekmeğini yemeyi istemek gayet doğal. Ancak nasıl yiyebilirsiniz? Rakipleriniz aylardır ilk sayfada ancak siz yeni başlıyorsunuz. Çok otoriter bir site değilseniz oralara gelmek gerçekten zor olabilir. Bu yazımızda ise sizlere YouTube üzerinden hit çekme nasıl olur onu anlatacağım.

Çok zor değil ancak lazım olan birkaç şey var. Bunlar:

Bu üç şeyi sağladıktan sonra başlayabiliriz.

Google Cloud ile ücretsiz VDS

Google Cloud bu yazının yazıldığı tarihte 300$’lık 12 ay boyunca geçerli hediye kredisi veriyor. Bununla 5 aylık ücretsiz VDS açabilirsiniz. Ya da 10 aylık, ancak kullanacağımız VDS özellikleri gereği 5 aylık açılıyor.

google-cloud-sanal-bilgisayar-olusturma

Google Cloud adresine girdikten sonra sol üstten “Konsol” yazan yere tıklayın. Açılan sayfada 300$ kodu isteme yeri geliyor. Oraya Gmail ile kayıt olup kredi kartı bilgilerinizi veriyorsunuz. 1 TL kesiyor yanlış hatırlamıyorsam. Krediniz bittikten sonra yenileme veya harcama yapmaz. Sizin onaylamanız lazım o yüzden korkmayın.

Daha sonra “Sanal Makine Örneği” sayfasına gelip oradan Windows 10 (Desktop Experience) işletim sistemini seçip, 2 CPU ve 8 GB Ram seçiyorsunuz, sonrasında oluştura basıp bekliyorsunuz. 5 dakika içerisinde hazırlanıyor. Sonrasında IP adresini alıp, size gelen epostadaki şifreyle birlikte, kendi bilgisayarınızdaki “Remote Desktop” uygulamasıyla bağlanıyorsunuz.

OBS ile YouTube canlı yayın yapma

Google Cloud VDS’nize bağlandıktan sonra açılan ekranda Internet Explorer’ı bulup oraya giriyorsunuz ve Open Broadcast Software bu linke girip programı indirip kuruyorsunuz.

obs-studio-youtube-canli-yayin

Sonrasında ayarlar kısmından “Canlı Yayın” kısmına gelip servislerden “YouTube/YouTube Gaming” olanı seçiyorsunuz ve YouTube Canlı Yayın sayfasından RDP şifresini alarak OBS’de şifre yerine yapıştırıyorsunuz.

Sonrasında sahne ayarlama ile sitenizi tarayıcı üzerinden açıp, link yazıyorsunuz ekrana.

YouTube’dan ziyaretçi çekmek

Açıklama kısmına sitenizin linkini ekliyorsunuz ve anahtar kelimeleri yazıyorsunuz. Yayın sürekli açık kalmalı. Üst sıralara çıktıktan sonra yavaş yavaş ziyaretçi gelmeye başlayacaktır.

Bu yöntemi kullandığım için burada anlatıyorum. İki günde yaklaşık 60 kişi geldi ve reklam tıklaması yaptılar. Güzel bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

Aklınıza takılan şeyleri yorumlarda sorabilirsiniz.

Turhost WordPress hosting
Author

Ben Ege, 19 yaşında biriyim. WordPress, Java, SEO, grafik tasarımı, metin yazarlığı gibi şeylere ilgim var. Yaklaşık 7 yıldır da internet siteleriyle uğraşıyorum. Birçok blogum olsa da TUM888 ile devam ediyorum.

8 Yorum

  1. Buğra Yazar Cevapla

    verdiğin yararlı bilgiler için teşekkür ederim ege. peki youtube algoritması buradan gelen hitleri anlayamıyor mu?

    • Analytics üzerinden YouTube olarak yönlendirme gözükür hocam.

  2. Youtube’dan hit çekme konusunda güzel bir yazı olmuş. Youtube telif politikasıyla ilgili de bir yazı bekliyorum sizden.

  3. Yiğit Demir Cevapla

    Youtube konusunda uzun zamandır kaynak arıyordum. Harika olmuş ellerinize sağlık.

  4. Son derece açıklayıcı bir makale elinize sağlık ben deneyeceğim yapamazsam sizden yardım isteyeceğim.

Yorum Yap

Pinle
× Sosyal medya danışmanlığı mı gerekli?